Centrum Medyczne Zdrowa Kobieta we Wrocławiu zaprasza na unikalny, opatentowany zestaw zabiegowy ELVeS® RADIAL (Endo Laser Vein System), używany do zabiegów endożylnego usuwania żylaków, jest pierwszym na świecie zestawem zawierającym światłowód, emitujący światło lasera obwodowo (360º), a nie na wprost.

System laserowy ELVeS® PAINLESS z światłowodem ELVeS® RADIAL, został zaprojektowany w celu znaczącego zwiększenia komfortu pacjenta, poprzez redukcję bólu, oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia siniaków i obrzęku. Korzyścią dla chirurgia jest łatwość wprowadzenia zestawu do żyły, oraz zwiększenie bezpieczeństwa prowadzenia zabiegu.

Główne zalety zestawu ELVeS® RADIAL

  • Emisja światła po obwodzie wewnętrznej ściany naczynia (360°), zapewnia uzyskanie jednorodnego efektu destrukcji termicznej. ELVeS® RADIAL dostarcza światło precyzyjnie do ściany naczynia, bez pośrednictwa przekazywania ciepła poprzez krew znajdującą się przed światłowodem (tak jak to było w przypadku starszych modeli z płaskim czołem). Konstrukcja światłowodu ELVeS® RADIAL umożliwia znacznie efektywniejsze wykorzystanie energii lasera, w porównaniu z innymi światłowodami do terapii endożylnej dostępnymi na rynku.
  • Uniknięcie perforacji naczynia i podrażnienia termicznego tkanek otaczających, minimalizuje: ból śródoperacyjny i pooperacyjny, występowanie siniaków, oraz innych efektów ubocznych. Dzięki temu zabieg można przeprowadzić nawet bez znieczulenia nasiękowego.
  • Zestaw wprowadzający (igła, prowadnik, cewnik) został zminimalizowany, a jego użycie uproszczone do prostej, jednoetapowej procedury. Wyeliminowano czasochłonne przymierzanie, oraz niewygodne składanie długich drutów prowadzących i cewników.
  • Zoptymalizowano monitorowanie położenia światłowodu, ze względu na doskonałą widoczność końcówki w obrazie USG.

ELVeS® RADIAL – Zwiększone bezpieczeństwo zabiegu

  • Prosta i bezpieczna kontrola położenia, dzięki doskonałej widoczności dalszego końca światłowodu w USG
  • Łagodna, atraumatyczna końcówka zapewniająca optymalny poślizg i łatwe przesuwanie wzdłuż żyły
  • Na całej długości światłowodu umieszczone są oznaczenia, zapewniające optymalną kontrolę procesu wysuwania światłowodu z żyły

Zabieg ELVeS® RADIAL
Proces wprowadzania zestawu do żyły został znacząco uproszczony, dzięki zastosowaniu krótkiego drutu prowadzącego (45cm zamiast 220cm) i krótkiego cewnika (23cm zamiast 100cm/70cm), oraz wyeliminowaniu czynności dopasowywania. Światłowód ELVeS® RADIAL wprowadza się do żyły, poprzez krótką koszulkę cewnika, a następnie goły przesuwa pod kontrolą USG. Światłowód zatrzymywany jest dopiero ok. 2-3mm przed SFJ, tzn. tuż przed punktem wejścia do układu głębokiego. Tak bliskie podejście do SFJ jest możliwe, ponieważ światłowód nie świeci na wprost i nie ma ryzyka uszkodzenia układu głębokiego. Segment żyły koagulowany jest na całej długości, aż do punktu wkłucia. Zaleca się przesuwanie światłowodu w sposób ciągły. Światłowód ELVeS® RADIAL, ze względu na możliwość stosowania znacznie niższych energii, przy zachowaniu tej samej skuteczności zabiegu, minimalizuje ryzyko wystąpienia zwęglania tkanki. W jego przypadku energia światła jest rozłożona równomiernie wokół światłowodu i skierowana bezpośrednio na ścianę naczynia. W starszej technice przy zastosowaniu światłowodów świecących na wprost, cała energia skupiona jest na małej powierzchni czoła światłowodu (600µm) i bardzo duża gęstość energii zwykle powoduje punktowe zniszczenie ściany naczynia i tkanek otaczających.

Film przedstawiający przebieg zabiegu

 

Jesteś zainteresowany skorzystaniem z usługi – zadzwoń 71 725 57 62
lub wypełnij formularz.
Skontaktujemy się z Tobą

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Wypełnij formularz i umów się na wizytę

CENTRUM MEDYCZNE ZDROWA KOBIETA

ul. Kamiennogórska 10
54-034 Wrocław

NIP 894 20 10 089