Geriatra – poradnia geriatryczna.

Geriatra zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób przewlekłych charakterystycznych dla wieku podeszłego, a do tych zaliczyć należy osteoporozę, otępienie, depresję wieku podeszłego, czy nietrzymanie moczu. Spektrum jego działania to także pozostałe choroby przewlekłe jak schorzenia sercowo-naczyniowe, cukrzyca czy choroba zwyrodnieniowa stawów, a które w wieku podeszłym często wymagają modyfikacji terapii.

Ze względu na interdyscyplinarny charakter geriatrii, lekarz ww specjalizacji sprawuje nadzór nad leczeniem istniejących już schorzeń na które nakładają się specyficzne dla osób starszych problemy związane ze zdrowiem fizycznym jaki psychicznym. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji stosowania wielu leków, rekomendowanych przez kolejnych specjalistów, zadaniem geriatry jest wyeliminowanie negatywnych interakcji lekowych i zastosowaniem terapii minimalizującej działania uboczne.

Z czym i po co warto udać się na konsultacje geriatryczną?

Jeśli pomimo licznych konsultacji specjalistycznych, stosowania coraz większej ilości medykamentów pacjent nie zauważa widocznej poprawy klinicznej lub co gorsza pojawiają się nowe dolegliwości- należy rozważyć poddanie się konsultacji geriatrycznej.

Na pierwsze spotkanie z geriatrą udajemy się z całą zgromadzona dotychczas dokumentacją medyczną i informacją o dotychczas stosowanym leczeniu.

W trakcie konsultacji geriatrycznej, poza standardowym wywiadem i badaniem internistycznym wykonywane są testy w kierunku najczęściej występujących zaburzeń funkcji poznawczych tzn. otępienia i zaburzeń depresyjnych.

Geriatra to specjalista, który zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób wieku podeszłego. Jego pacjentami są osoby powyżej 65 roku życia.

Lekarze przyjmujący w poradni geriatrycznej:

Zasady rejestracji na konsultacje:

  • konsultacje odpłatne – bez skierowania

Jesteś zainteresowany skorzystaniem z usługi – zadzwoń 71 725 57 62
lub wypełnij formularz.
Skontaktujemy się z Tobą

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Wypełnij formularz i umów się na wizytę

CENTRUM MEDYCZNE ZDROWA KOBIETA

ul. Kamiennogórska 10
54-034 Wrocław

NIP 894 20 10 089