Ginekologia estetyczna i naprawcza - Centrum Medyczne Zdrowa Kobieta

Zmiany hormonalne, częstsze infekcje, suchość w trakcie współżycia, brak elastyczności skóry i atrofia urogenitalna – to tylko niektóre z dolegliwości kwalifikujących do zabiegów oferowanych przez ginekologię estetyczną. W zakres ginekologii estetycznej wchodzą nie tylko korekta wyglądu narządów płciowych, czy polepszenie ich funkcjonowania, lecz także poprawa satysfakcji seksualnej. Do niewątpliwych benefitów należy też eliminacja uciążliwych schorzeń, takich jak: nietrzymanie moczu, zwiotczenie ścian pochwy, suchość (atrofia) śluzówek. Ta rozwijająca się dziedzina daje ogromną szansę na poprawę samopoczucia oraz zwiększenia komfortu psychicznego i fizycznego kobiety.

Zabiegi polegające na laserowym obkurczaniu pochwy, są bezbolesną i bezpieczną metodą poprawy jej funkcjonowania, prowadzą do uelastycznienia ścian pochwy, zmniejszenia jej szerokości, zniwelowania dyskomfortu, a także zmniejszenia ryzyka występowania infekcji intymnych. Rewitalizacja laserowa polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, którego wiązki oddziałują na jej ściany, powodując głębokie ogrzewanie tkanek w celu pobudzenia krążenia krwi i skręcenia włókien kolagenowych. W efekcie dochodzi do obkurczania tkanek, uelastyczniania błony śluzowej oraz stymulacji produkcji włókien kolagenowych. Głębokie ogrzewanie (diatermia) oznacza, że ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a nie dostarczane z zewnątrz. Zabiegi są bezbolesne, nie wymagają rekonwalescencji, a efekty są odczuwalne po 2-3 tygodniach. Wiązka laserowa podgrzewa kolagen zawarty w tkankach znajdujących się w przedsionku pochwy i w jej ścianach. Kolagen w kontakcie z wyższą temperaturą kurczy się, jego włókna skracają się i napinają. Dochodzi do pobudzenia fibroblastów – ściany pochwy stają się bardziej sprężyste, a śluzówki wilgotne i różowe. W przypadku rewitalizacji warg sromowych również wykorzystuje się działanie lasera, który podgrzewa kolagen, powodując jego kurczenie i napinanie. Ta innowacyjna technologia wykorzystywana jest w ginekologii jako zabieg odmładzający i rewitalizujący tkanki okolic intymnych.

Z zabiegów ginekologii estetycznej mogą korzystać kobiety w każdym wieku, szczególnie te w okresie prokreacji, po porodzie naturalnym i w czasie menopauzy (jednak po kwalifikacji uroginekologicznej). Często wymagany jest pomiar napięcia mięśni przepony dna miednicy. Odpowiednia rehabilitacja uroginekologiczna z wykorzystaniem różnych metod, w tym lasera czy fal radiowych, jest ogromnym postępem obszaru ginekologii estetycznej. Jednak nie należy zapominać o ważnym aspekcie, jakim jest stworzenie odpowiedniej atmosfery, poczucia bezpieczeństwa oraz zaufania wobec personelu wykonującego zabieg w gabinecie. Taki komfort to dla pacjentki moment na odpoczynek a jednocześnie leczenie.

Zapraszamy Cię do naszego Centrum Medycznego na konsultację i ustalenie indywidualnego planu leczenia.

Zadzwoń pod numer telefonu (71) 725 57 62

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Wypełnij formularz i umów się na wizytę

CENTRUM MEDYCZNE ZDROWA KOBIETA

ul. Kamiennogórska 10
54-034 Wrocław

NIP 894 20 10 089